Kошмар на Оскарите: Џенифер Лопез и Лусијана Педраза во ист фустан на црвениот тепих


Доделувањето на наградите Оскар и оваа година ги привлече само најпознатите имиња од светот на филмот и музиката.

Популарната Џенифер Лопез имала чест да биде презентерка на наградата за најдобар костим, а својот моден избор се поклопил со сопругата на Роберт Дувал.61046314-jennifer-lopez-luciana-pedraza-spl-ista-haljina-oscar

Џенифер Лопез за оваа прилика одбрала раскошна кринолина со боја на пудра со потпис на Ели Сааб, со изразено деколте, збогатени слоеви тул кои совршено се стопиле на прекрасното тело на убавата пејачка.

За жал, многу сличен фустан од истата дизајнерка со боја на праска избрала и Лусијана, сопругата на Роберт Дувал кој беше номиниран за најдобра машка споредна улога.

Славните дами избираат фустани за оваа вечер неколку месеци порано, а стилистите и дизајнерите на актерите се координираат за да избегнат токму ваква ситуација.

Очигледно никој не ја прашал г-ѓа Дувал што ќе облече на доделувањето на Оскарите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1