Денес температури до 14 степени!


Времето во Македонија  ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.

Во источните делови со услови за повремени врнежи од дожд.mk skopje vodno sonce22

Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Дневната температура ќе се движи од 4 до 14 степени Целзиусови.

Во Скопје слично време со температура до 12 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1