ДРАМА НА АЕРОДРОМ ВО ЗАГРЕБ: Авион слетал и се забил со носот во писта!


Сериозен инцидент се случил во саботата на загребскиот аеродром „Плесо“, но за среќа не дошло до тешка несреќа.pilot-heroj-avion-london-sletal-02

Незгодата се случила кога авион „Пајпер 33 турбо Астек“, го затворил предното тркало при слетување, па со носот се зарил на пистата.

Надлежните отворија истрага, објави Јутарњи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1