Косовски Албанци претепале Србин до смрт


Во болница во градот Линз во Австрија починал Далибор Лукиќ (30) гастарбајтер од Велики Поповац од Србија, од здобиените повреди од претепување од страна на неколку Албанци од Косово.Hitna-pomoc-ilustracija-500x331

Тој бил физички нападнат пред десет дена во угостителски објект во австрискиот град Линз и крвнички претепан.

Лукиќ бил заедно со свој пријател кога почнала расправија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1