Крадци го ограбиле УЈП во Струга


UJPНепознат сторител, во периодот од 10 до 12 октомври  од просториите на управата за јавни приходи (УЈП ) и УИПР украл ЛЦД монитор и две куќишта од компјутер, со што причинил материјална штета од околу 18.000 денари.

Крадецот, како што соопштија од  полицијата, прво го скршил стаклото од прозорецот на бараката, влегол внатре и од канцелариите ги одзел  мониторот и куќиштата.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1