Кристијан Голубовиќ единствено плаче на гробот на невенчаната сопруга (Фото)


Тој е човек од улицата, криминалец и мафијаш со големо полициско досие, кој секогаш бил магнет за поубавиот пол, но неговата најголема љубов е невенчана сопруга Данијела.

Најголемиот животен пораз кој Голубовиќ го доживеал кога таа починала од рак. Данијела Ѓукиќ, е невенчана сопруга на Кристијан Голубовиќ, која починала од рак на дојка во 2009 година. Таа беше и се уште е негова најголема љубов!kristijan-golubovic-prva-supruga-foto-dragan-kadic-i-privatna-arhiva-1442402965-7419311-620x400

Со една година помладата фризерка од Белград тој се сретнал како тинејџер во 1983 година.
– Кога Кристијан зборува за тоа тој секогаш го нагласува она што беше таа -убавица. Тој зборува дека имала насмевка како на Шерон Стоун. Но, се расправале многу – изјави за Курир ивниот заеднички пријател.

Тие никогаш не се венчале, но живееле, како да се во брак. Многу сакаа да имаат дете, но Даниелa не можелa да забремени.kristijan-golubovicprva-supruga-danijela-foto-privatna-arhiva-1442403092-741945

– Тоа беше голема љубов, која сакаа да ја крунисаат со раѓање на дете. Речиси десет години траеше нивната борба за наследник и конечно отидоа на лекар. Даниела примаше хормонска терапија и беше во можност да забремени. Тие беа пресреќни кога дознаа за бременоста.

Лазар е роден во 1995 година во Грција, бидејќи Кристијан и Даниела живееа таму во тоа време – изјави за Курир братучедот на Голубовиќ, кој вели дека тој секогаш бил во контакт со Даниела, особено во деновите на нејзинатаа борба со малигното заболување.kristijan sin

– Кога дозна дека има рак на дојка, таа му се јави на телефон и го замоли за прошка за сите лоши работи што ги доживеал од неа. Всушност, таа му забрани да го види синот цели седум години и таа го молеше да му прости. Кристијан тешко ја прими веста за нејзината болест, и рече дека таа треба нему да му прости сè и на секој можен начин се обиде да ја спаси. Иако во тоа време беше во брак со Сузана Милојковиќ, тој ја придружуваше Даниела на испитувањата, на терапијата, а ги повика и сите оние кои требаа да направат нешто за да и помогнат. Тој беше подготвен да направи се таа да остане во живот. За жал, Даниела не можеше ја победи болеста и почина во 2009 година. За Кристијан тоа беше еден од најтешките моменти во неговиот живот, особено затоа што тој секогаш се чувствува виновен за Лазар, кој израсна без него, а потоа замина мајка му и тогаш имаше само 14 години – рече членот на семејство Голубовиќ, кој посочи дека Кристијан редовно го посетува гробот на Даниела и плаче.

grob-kristijanove-prve-zene-foto-privatna-arhiva-1442403272-741949
Сите негови љубовници

Ангела Ражнатовиќ

Како ќерка на Жељко Ражњатовиќ Аркан и актерката Лилјана Мијатовиќ, Ангела Ражњатовиќ, била лудо заљубена во Кристијанин, но пред 15 години. Тие се сретнале во Грција.

– Седев со мајка та Кристијан во канцеларијата на управникот. Тогаш тој дојде, целосно беше облечен во црно, со манири на вистински господин. Веднаш ме купи – рече тогаш Ангела.andela-raznatovic-foto-printskrin-fb-1442403446-741951

Кристијан за медиумите доброволно зборуваше за неговата девојка: – Кога Ангела прв дојде да ме посети, имаше паника. Сите во затворот беа на нозе, администрацијата се стрча да се сретне со неа – рече Кики, кој ја опиша како Ангел “емоционална, патријархални девојка” и од благодет, тој јас нарече својот мал Аркан.

Сузана Милојковиќ

Со дизајнерката Сузана Милојковиќ се оженил во затвор во павилјон на затворот во Забела во 2006. Две години подоцна, во градот се прошири веста дека Сузана е бремена.- Ако постои грев, да се нарече со Никола Свети Никол, затоа што јас постојано бев штитен од него и ме спаси од сигурна смрт.suzana-milojkovic-kristijan-golubovic-foto-privatna-arhiva-1442403545-741955

Ако е ќерка, ние ќе и дадеме имеа Спарта, како симбол на сила, гордост и издржливост – рече тогаш  Кристијан Голубовиќ за Курир. Но, Сузана ги изгубиобебето, по што влегоа во криза. Барањето за развод поднесе Сузана, која го продаде станот на Кристијан на Коњарник, а подоцна и блиндираниот автомобил, накитот и скапоценостите.

Тања Живановиќ

Во август 2009 година, ја започна врската со кошаркарката Тања Живановиќ од Краљево. Тие се сретнаа на боксерски натпревар преку пријатели на Тања, кои потоа се забавуваа со телохранителот на Голубовиќ. Односот траеше до јануари 2011 година, и романса ја обновија две години подоцна.kristijan zeni2

Нејзините родители беа против оваа врска и сторија сé што можеа да ја одделат, ќерката со 20 години постариот маж од белградските улици. Нивната приказна заврши во 2013 година.

Ивана Вељковиќ

Кристијан од февруари е во брак со Ивана Вељковиќ од Краљево, со кого има ќерка по име Вера. Целиот мој живот бев заљубена во него. Ивана му испраќаше писма во затворот. Кога тој беше ослободен, тој ја повика да дојде од Краљево во Белград. Таа без размислување дошла. Следниот ден тие отидоа кај неа дома за да ги земат нејзините работи- изјави нејзиниот близок пријател.

kristijan2

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1