Кривична за Жу-Жу Бургер – ја отстраниле лентата дека се затворени поради труење


Кривична пријава ќе биде поднесена против сенвичарата Жу-Жу Бургер бидејќи ја тргнале лентата од Агенцијата за храна на која стои дека се затворени поради неисправност на храната.

sendvicara skopjeПокрај оваа пријава, за Жу-Жу ќе има и прекршочни пријави поради пуштање во промет на штетни прехрамбени продукти. Пријава ќе има и за драчевската сендвичара „Стефани А“ поради неисправност на храната.

Во изминатата недела скоро 70 граѓани побарале лекарска помош поради труењесо храна од сендвичарата во Драчево и од двете сендвичари на ЖуЖу Бургер во скопски Центар и Карпош.

Лидер.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1