Криза е – нема пари за муниција па војска вежба со ра-та-та-та (Видео)


1081007.73Криза е се нема пари за муниција ниту за војна а камо ли за вежбање.

Погледнете како војската на Мали вежба. Кутриве војници мора да имитираат звуци на пукање ра-та-та-та  наместо да пукаат вистински

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1