Пукање во колеџ во Америка – 3 повредени (Видео)


pukanje usaДве лица пукале едно во друго денеска во колеџ во близината на Хјустон, САД, а најмалку три лица се повредени

Едно лице е приведено, а според медиумите по другиот напаѓач се трага се уште.

„Двајца студенти се застрелани во вкрстен оган“, изјави портпаролот, но рече дека не знае во каква состојба се.

Share Button
Ана Ношпал

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1