Баба растура игри на компјутер – има 85 години (Видео)


baka-igriceХилда Нот (85) од Велика Британија, е докаж дека компјутерските игри не се само за младите.

Оваа бабичка верувале или не е шампион во неколку компјутерски игри. Игра веќе 40 години , а омилена и е GTA IV.

Не игра сама има другар кој игра со неа, тој има 90 години. Тврди дека игрите и помагаат да остане ментално активна и им препорачува на сите.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1