Криза: Градоначалник морал сам да си ја „кречи“ канцеларијата


krecenjeКризата ги погоди и локалните власти во Италија. Градоначалникот на гратчето Авецано во централна Италија и членовите на градската управа сами си ги префарбаа своите канцеларии.

Градоначалникот Џовани ди Панеграцио со целата градска управа останувале по работното време , а со свои пари ги купиле и боите и материјалот потребен да ја пребојадисаат општинската зграда.

Во време на економска криза заштедивме 10 илјади евра .

Плативме 470 евра за материјалот , изјавил економскиот помошник на градоначалникот .

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1