Крвнички ја удирал со клешти по главата: Обид за убиство во Македонија


Околу 21 часот во Крива Паланка на улицата „Единство“, по претходна расправија, шеснаесетгодишник со клешта ја удрил 18-годишната С.А. од Крива Паланка, при што и нанел телесни повреди во пределот на главата.police-lenta-500

Според податоците на полицијата, настанал таков хаос што момчето се разбеснило и со нож му нанело два убода во пределот на левиот колк на 25-годишниот А.А. исто така од Крива Паланка. На повредените им била укажана лекарска помош воБолницата-Крива Паланка, по што се пуштени на домашно лекување.

Во 23 часот и 50 минути насилникот е приведен во полиција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1