Кучиња искасале жена во населба Илинден


Триесет и осумгодишната Џ.Б. од скопската населба Илинден вчера во МВР пријавила дека дента додека се движела по улицата 19 во населбата била нападната од четири кучиња скитници.

Според тврдењето на жртвата, едно куче ја каснало за грбот. Откако паднала на асфалтот другите кучиња ја влечеле за облеката, по што минувачи дошле на помош и ги избркале кучињата. Оштетената побарала лекарска на скопските клиники.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1