Куќен притвор за Паско Кузман


pasko_maska

Куќен притвор во траење од 30 дена му е одреден на диркеторот на Управата за заштита на културното наследство Паско Кузман. Кузман беше уапсен утрово за злоупотреба на службената положба и овластување.

Куќен притвор во траење од 30 дена му е одреден на диркеторот на Управата за заштита на културното наследство Паско Кузман.

Кузман беше уапсен утрово за злоупотреба на службената положба и овластување. Се сомничи дека нелегално издавал дозволи и го оштетил министерството за внатрешни рабпти за 1,2 милиони денари.

Makfax

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1