Куќната помошничка му ,,дрпнала,, 2.8 милиони евра на басистот на U2


47 годишнта Керол Хокинс е прогласена за виновна по повеќето од 180 точки на обвинението според кое од 2004 до 2008 година си потпишувала чекови и подигнувала пари од сметката на басистот на U2 Адам Клејтон.

На крајот вкупната сума за која го олеснила музичарот е 2,8 милиони евра.

Со парите си купувала скапа гардероба, 22 коњи, автомобили, платила за факултетот на двете деца, авионски карти прва класа. Судјата Патрик Мекартан заклучил дека таа не покажала каење и мора да е строго казнета.

 

Tags: , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1