Ламбе се врати! Закажаната и свадбата во Битола


Поп-пејачот Ламбе Алабаковски во август и официјално ќе ја круниса својата љубов со неговата Магдалена Јовчевска.

Една година после веридбата во Бигорскиот манастир, младенците свадбата ќе ја направат во Битола, пренесува порталот „Телеграф“.

Порталот додава дека со оглед на тоа што од страната на Ламбе биле голема фамилија, а исто и од кај невестата, несомнено е дека ќе имало многу гости.

Telegraf

lambe

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1