ШОКАНТНО ВИДЕО: Лекар брутално претепал пациент опериран од срце


tepackakakПо бруталниот напад овој пациент кој бил на интензивна нега по операцијата на срцето починал, а лекарот доби отказ и кривично ќе одговара.

Лекарот без да знае дека во собата има камери, прво се расправал со пациентот, а потоа почнал да го тепа.

Инцидентот се случил во болницата во Перм, Урал а како оправдување за ова свирепо изживување, лекарот Андреј Вотјаков навел дека бил преморен од 24-часовното дежурство.

Sitel

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1