ЛАЖЕН ХИРУРГ: Ѝ вбризгал цемент, изгледа како чудовиште (ВИДЕО)


Раи Наринсинг (46), не сакала да го покаже своето лице во јавност. Таа била жртва на Онил Рон, лажен пластичен хирург, кои на жените им вбризгувал нелегални и опасни коктели од цемент за обликување на тело.

hirurg2Морис моментално ја отслужува едногодишната затворска казна поради практикување медицински потфати без дозвола.

Тој, истовремено се соочува со обвиненијата за убиство на Нуби (32), која платила минимум две илјади долари за средување на задникот, колковите, бутовите и градите. Судењето за тој случај и понатаму е во тек.

Таа на Морис му платила 3.000 долари во период од 10 месеци во 2005-та година. За жал, коктелите со цименто кои и се вбризгани во образите, усните, градите и задникот довеле до тоа да изгледа како чудовиште.

hirurg 1“По интервенцијата се чувствував добро, но подоцна почна кошмарот. Прво, ми се појави огромен гној на лицето, кој растеше се поголем и поголем како што поминуваа деновите. Беше страшно многу болно се додека еден ден не експлодираше зелен гној од чирот кој се распрска низ целото мое лице и огледалото. Имаше зелено-жолтеникава боја, помешана со крв. Делуваше застрашувачки.”

Раи сега се чувствува подобро, а гноевите од нејзиното лице се намалуваат благодарејќи на инекциите кои ги прима редовно како и ласерската терапија на вистинскиот хирург Џон Мартин.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1