Страшна сообраќајка во центарот на Прилеп – загина 42 годишен прилепчанец


Четириесет и двегодишниот Зоран С. од Прилеп претпладнево загина во тешка сообраќајна несреќа во центарот на Прилеп, кај кружниот тек.

motor gori soobrakjajkaСообраќајката се случила кога се судриле автомобил “фијат добло” и мотор.

Од силината на ударот и автомобилот и моторот се запалиле. Автомобилот го управувал З.Н. , а моторот Зоран С. кој загинал на местото на несреќата, јавува Нова Македонија.

Причините за сообраќајката се уште се утврдуваат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1