Лажен полицаец сакал да легитимира полициска патрола


Полициска патрола синоќа на Јужен булевар во Скопје запрела возило.

Возачот им се представил како полициски службеник, па на полицајците им побарал документи.policija grb oznaka

Полициските службеници откако побарале истиот да се легитимира тој одбил, влегол во возилото и избегал.

По превземени мерки на улицата Огњан Прица е откриен С.Ч. (42) од Скопје кој во себе имал и пиштол.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1