Лажни пари кружат во Македонија


Лажни пари кружат во Македонија, штипјанец со фалсификувани пари купил автобуска карта и разменил 50 евра.

– СВР Штип поднесе кривична пријава против против З.М.(52) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. На 29.04.2018 година при купување на билет на автобуската станица во Кочани, пријавениот разменил фалсификувана банкнота во апоени од 50 евра, стои во сооптението на МВР.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1