Ледениот предизвик може да е фатален: Германски фудбалер почина откако се полил со кофа ледена вода


Поранешниот германски фудбалер Штефан Клем починал од мозочен удар кој бил предизвикан со полевање со студена вода.

 

Клем (48), кој во младоста играл фудбал во пониските германски лиги, во крајот на август се приклучил на студениот предизвик и се полеал со студена вода.

fudbaler-tragedijaaТој се полеал со четири канти студена вода со цел собирање донации за лечење на болеста АЛС.

Потоа со денови се жалел дека не се чувстува добро.

– Штефан се жалеше на болки во вратот и во грбот. Не бевме загрижени, бидејчи тој често работи на компјутер – коментираа неговите пријатели.

Штефан бил пронајден мртов во неговата канцеларија и по обдукцијата се утврдило дека доживеал мозочен удар, а причината била полевање со студена вода.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1