ВИДЕО: Заробен милитант на ИСИС плаче, моли на колена и ја бара неговата мајка


Воената курдска единица „Пешмерга“ заробила голем број припадници на терористичката организација „ИСИС“.

milit-500

На видеото кое го снимиле еден од нив се моли, плаче и ја бара неговата мајка.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1