Легендата на формула 1 – Ники Лауда доаѓа денес во Гевгелија


niki laudaНики Лауда, легендарниот возач на Формула 1, ќе биде денес во Гевгелија, пишува МКД.МК.

Според порталот легендата на Формула ќе биде гостин на промоцијата на новиот сопственик на казиното „Фламинго” – компанијата „Новоматик”.

Лауда е инаку промотор на „Новоматик“, познатиот производител на апарати за игри на среќа, а се очекува во Гевгелија да дојде преку Солун. Лауда е и сопственик на авионска компанија. Од формула се повлече по страотната несреќа која му го изгоре и унакази лицето и телото.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1