Лепа Брена скршена од болка – смрт во нејзиното семејство


Познатата српска пејачка Лепа Брена денеска ја изгуби својата мајка Ифет Јахиќ.

Мајката на Лепа Брена почина утрово, дознава српски Ало. Ифет почина на 80-годишна возраст.

lepa

Овој ден е дополнително тажен за Брена и семејството биејќи оваа трагедија се случи баш на нивната слава Архангел и Михаил.

Брена и нејзиниот сопруг јго откажаа вечерашното славење кое со денови се подготвуваа.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1