Чудо– бебе преживеа спонтан абортус (ВИДЕО)


Спонтаниот абортус екстремно ретко се случува во вториот триместар на бременоста, но токму тоа се случило кај една несреќна жена во Кина.
Во 23 недела од бременоста, односно во петтиот месец, нејзиното тело почнало да го отфрла бебето слично како што се случува при спонтан абортус. Неминовно, започнал процес на природно породување.

babygirl

Тоа се родило нежно и кревко, со тежина од само 680 грама и должина од 28 сантиметри.

Го нарекуваат бебе борец, затоа што не се предава и се уште е живо и ги изненадува докторите.

Погледнете го видеото, кое е навистина трогателно и може да ве вознемири поради состојбата на малото бебенце.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1