Лесен трик – еве како алиштата да ви се бели како снег


lemonmachine-600x450Постои трик што ќе ги направи вашите парчиња долна облека бели како во рекламите – лимонот.

Рецептот е едноставен:

Кога перете бела облека, наместо белило, во машината за перење ставете четвртина или половина шолја сок од лимон.

Очекувајте чудо, и постелнина што ќе изгледа како да е нова.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1