Лезбејка активистка си кажа јасно и гласно: Нашата крајна цел е да се разори и уништи семејството


Овде не се работи за правата на хомосексуалците да стапат во брак , туку, институцијата бракот, како таква, односно семејството да биде – демонтирано. Семејство не треба и натаму да продолжи да постои во класична форма. Ова го изјави  Маша Гасен, ЛГБ активистка, на конференција во Сиднеј.

5D6FDEB8-7AE7-4432-A1BD-F3655C00696A_w640_r1_sТаа вели дека борбата на ЛГБ заедницата не е насочена кон правото на склучување на брак или посојување на деца туку, како што вели, целта е: целосна демонтажа на семејството. Гасен смета дека институцијата брак мора да се промени, односно семејството не треба повеќе да постои.

Јас мислам дека семејството како институција воопшто не би требала да постои – изјавила таа директно и недвосмислено и додала дека тоа е крајната цел на борбата на ЛГБТ активистите. За да дообјасни зошто смета дека класичното семејство веќе не треба да постои таа го дала сопствениот пример за нејзиното семејство – 3 деца се одгледувани од 5 возрасни родители и дека таквата реалност треба да го замени во целост семејството.

Vaseljenska

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1