Лос Анџелес гори – евакуирани над 3000 луѓе


pozar los andjelesНад 3000 лица од речиси 700 домови мораа да бидат евакуирани поради огнената стихија која што го зафати северниот дел од Лос Анџелес.

Евакуираното население дури до понеделник, а можеби и вторник нема да биде вратено во своите домови.

Пожарот зафати површина од 40 квадратни милји, а досега изгореа шест куќи, додека 15 се во опасност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1