Ловџија починал откако бил погоден од куршум на планината Кожуф


Маж починал откако бил погоден од куршум додека бил на лов, информира МВР.

Вчера во 10:43 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на планината Кожуф имало повредено лице при лов. Полициски службеници излегле на местото на настанот, на место викано „Мала рупа“ и констатирале дека 31-годишниот М.Т. од село Богородица бил погоден од куршум од 52-годишниот Б.Ѓ. од Гевгелија и починал на местото на настанот. Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош од Гевгелија. Б.Ѓ. бил приведен во полициска станица, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1