Љубчо Георгиевски: БЕСА не се поголеми патриоти од останатите албански партии


Поранешниот премиер на Македонија, Љубчо Георгиевски, во синоќешното гостување на „24 анализа“ на ТВ 24, говореше за актуелните уставни измени во Собранието.

– „Беса не се поголеми патриоти ни од ДУИ, ни од ДПА, ни од другите албански и верувам дека ќе надвладее разумот и конечно ќе се тргне да се реши овој проблем. Луѓето размислуваат на црни сценарија, а не сакаат да ги погледнат вистинските црни сценарија. Ако не го решиме проблемот и не влеземе во ЕУ и НАТО, економски ќе доцниме зад сите, луѓето ќе почнат да се исселуваат, ќе се испразни Македонија“, истакна Георгиевски вчера за Тв24.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1