Лубиц одел на психијатар поради самоубиствени склоности


Копилотот за кој се верува дека го урнал авион на Џерманвингс, Андреас Лубиц одел на психотерапија поради самоубиствени склоности, неколку години пред да ја добие пилотската лиценца, изјавија денеска германски обвинители

Germanwings-crash-co-pilot-Andreas-Lubitz-main

Во следните години, се до неодамна, имал редовнипосети кај лекари и оквалификуван е како болен, но не покажувал ниту еден знак за склоност кон самоубиство или агресија спрема други. Тоа го изјави портпаролот на Обвинителството во Дизелдорф.

Наведено е дека не е пронајдено самоубиствено писмо или преземање одговорност при претресот во домот на 27-годишниот Лубиц и во домот на неговите родители.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1