„Лудак Ретардиран„ испратил писмото за бомба во училиште во Тетово – барал 100 000 денари


Полициски извори за Press24 потврдуваат дека го завршиле пребарувањето на училишната зграда и дека во нема нема експлозивна направа, што значи дека наставата може да продолжи редовно да се одвива.

policijaMKDPress24 дојде и до содржинат на писмото кое преку e-mail до директроката на училиштето го испратил извесен човек кој се преставил како „Лудак ретардиран“

„Почитувани, Во училиштетот е поставена бомба која ќе биде активирана доколку не ми доставите 100.000 денари. Парите барам да бидат оставени позади дрвото на левата страна од училишниот двор. Времето ви е кусо.“ – стоело во аканувачкото писмо.

Освен директорката, заканувачот писмото го испратил и на уште осум професори.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1