Пријава за бомба во тетовско училиште, децата евакуирани


policija maskiЗаканувачка електронска порака дека во основното училиште Братство Мигении во Тетово има поставено бомба добиле денес дел од наставниците и директорката на училиштето.

Во пораката, како што неофицијално дознава Курир, пишувало дека доколку 100.000 денари не бидат оставени зад дрвото од левата страна на училиштето, бомбата ќе биде активирана, а времето за достава е ограничено.

 „Лудак Ретардиран„ испратил писмото за бомба во училиште во Тетово – барал 100 000 денари
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1