Луѓе проодев – Миле Стојкоски по 16 години во количка се исправи на нозе


По 16 години во инвалидска количка, несудениот параолимпиец,  прилепчанецот Миле стојкоски се исправи на нозе, пишува весникот Вест.

-Сакав на цел свет да кажам, луѓе, јас проодев! Жена ми и мајка ми ги натерав да затворат очи за да станам и тогаш да ме видат. Беа подзинати. Плачевме сите, раскажува Стојкоски за Вест за чудото што му се случило откако по 16 години во количка, со интензивен режим на исхрана и вежби успеал за два месеци да се исправи на нозе.

ФОТО: Вест

mile stojkovski

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1