Луѓето ќе преживеат – ама на друга планета, тврди Хокинг


Светски познатиот физичар Стивен Хокинг тврди дека човештвото требало да колонизира други планети како би обезбедило опстанок на видот.

Тој смета дека вооружен судир би можел да стави точка на нашата цивилизација и дека патувањето во вселената би било решение.stiven hoking

Тој во лондонскиот Музеј на наука рекол дека колонизацијата на други светови би била „животно осигурување“ за што и да остане од човечката раса после нуклеарна апокалипса.

Тој верува дека вселената мора ра претставува долгорочна иднина за човештвото.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1