Мачката ја разбудила мајката и го спасила бебето од питон (Видео)


Дваесетивегодишната Тес Гутхри од Австралија, навреме била разбудена од нејзината мачка за да ја спаси нејзината двегодишна ќерка од шестметарски питон, кој што бил обвиткан околу нејзината рака.

mama
„Мислам дека имав кошмар“, изјавла Гутхри за локалните телевизии во лизмор, Нов Јужен Велс.
Питомот бил завиткан три пати околу раката на малта Зара.

На неколку места ја имал каснато, по што на прв момент, Гутхри, помислила дека можно е да ја убие, пред се поради тоа што ја имал затегнато доста силно.

Откако успеала да ја ослободи од животното, малата Зара веднаш била префрлена во локалната болница каде што и биле санирани повредите, додека крајбрежниот питон бил фатен од страна на локалните официјални лица за дивеч, по што истиот бил пуштен во дивината.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1