Мадона на Евросонг – барала милион долари за 5 минути


Мадона ќе има свој настап во финалето на Евровизија, потврдиле водителите на 64. натпревар за песна на Евровизија.

Имено, во моментот кога биле познати сите 10 натпреварувачи кои од Втората полуфинална вечер одат во финале, откриено е и потврдено дека Мадона дефинитивно ќе има свои 5 минути на престижниот натпревар.

За ова долго се шпекулираше, а пејачката за огромната сума на пари ќе изведе две песни, едемн хит и една од новиот албум.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1