Маја Вукичевиќ промовираше ново видео за „Не сакам друг“ (ВИДЕО)


Маја Вукичевиќ го промовираше својот видеозапис за песната „Не сакам друг“. Музиката, текстот, аранжманот и аудиопродукцијата се дело на Александар Масевски, додека режијата е на Милчо Узунов од видеопродукцијата 3Д проект студио.Screenshot_34-650x355 Во видеото покрај Маја се појавува и моделот Алек Наумовски, а истото е снимано во два дена на седум локации низ Скопје.Во ретро стил, пејачката е прикажана во седум локации, каде ја докажува својата љубов.

Маја во присуство на новинарите и на нејзините соработници и пријатели им се заблагодари на Владата и на Министерството за култура, со чија помош го реализирала целиот проект за песната и за видеото.

ks3pbss7

Спотот се снимал два дена низ Скопје.  Стајлингот на Вукиќевиќ во спотот е дело на Даниел Николовски. Како што изјави Маја на промоцијата, видеото претставува еден вид ретро фешн приказна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1