Мајка ја донела најтешката одлука – го фрлила своето бебе од прозор додека горел станот


Млада мајка се разбудила и видела густ чад во домот. Немало друг излез од собата освен прозорецот од спалната соба. Но таа не можела да скокне од него заедно со едногодишното бебе а да не го повреди. Почнала очајно да вика од прозорецот

2jeffrey” Ве молам фатете го моето бебе.”

Исплашена Робин Џефри молела за помош, за среќа, Bethan Wollford (20) ги слушнала нејзинито крикови и скокнала од автомобилот да го фати бебето, додека мајката останала на првиот кат додека огнот се разгорувал.

Девојката ја охрабрила Робин дека ќе го фати бебето и мајката го испуштила од рацете.

,, тоа беше инстиктивно и се заколнав дека ќе го фатам. како го фрли јас само го примив во рацете. бебенцето се смееше можеби мислеше дека е некаква игра,, раскажала девојката

За среќа веднаш застанал и возач со комбе кој извадил скала и се качил да ја спаси и Робин. И мајката и детето се безбедни и без повреди. Куќата каде живееле изгорела до темел, итрагата за пожарот е во тек.

Мајката вели дека нејзината одлука да го фрли детето од рацете е најтешката во нејзиниот живот , но таа знаела дека нема избор .

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1