ВИДЕО: Големо невреме во Битола


Големо невреме попладнево ја зафати Битола и околина проследено со силен ветер, дожд, грмотевици , објави Тера телевизија.

NEVREME_001Многу електрични празнења над градот под Пелистер. Силниот ветершто дува неколку часа во Битола предизвика и материјални штети врз одредени угостителски објекти.

Улиците во градот се под вода, а грмотевиците го осветлуваат небото над Битола.
За да не се случи проблем со електричната енергија, дел од семејствата во градот превентиво ја исклучуваат струјата.
Неколку интервенции и на протипожарната служба на градот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1