ФОТО: Големо невреме во Охрид – низ улиците течат реки вода


Дожд, силен ветер од југо-источен правец, грмотевици, големи бранови, го зафатија попладнево Охрид.

Улиците за момент се исполнија со вода. Иако невремето траеше само половина час, им донесе големи проблеми на жителите, особено на угостителите од крајезерските населби.

Фото: Охрид1

1969214_10203159739981588_664200241_n 10014881_10203159829183818_246674320_n

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1