Мајка на 4 деца починала – ракот не го виделе 10 доктори цела 1 година


41 годишната Викторија Џејн Вајерс Робук починала од рак откако сите лекари и рекле дека има само воспалено грло!

majka rakТаа почнала да оди на лекар во јули 2011 бидејќи имала болни во грлото – и рекле дека крајниците и се воспалени. Но не поминувало. Следните 11 месеци таа отишла кај 10 различни доктори. Никој не успеал да ја види агресивната форма на рак која бргу се развивала кај Викторија. Лимфомата била дијагностицирана дури по нејзината смрт – пишува Дејли меил.

Кевин Нелсон, таткото на децата на Вики и нејзин партнер, изјави дека таа с ежалела на болки во грлото но ниту еднаш не помислила дека може да има рак.

Во мај 2011 нејзините крајници биле извадени. До нејзината смрт во јуни 2012  никој не ги видел резултатите од анализата на изваденото ткиво. Жената починала од откажување на органите предизвикано од агресивната лимфома.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1