Мајка на 8 деца го роди и првото бебе во Скопје во 2013 – МАШКО Е !!


Првото бебе годинава во Скопје е машко, тешко 4 килограми и 300 грама и долго 54 сантиметри. Родено е од мајката Јасмина Смилевска (1971 год)bebe

Првото бебе во 2013 година е родено во 00.01 часот во Клиниката за Гинекологија и акушерство при Универзитетскиот клинички центар во Скопје.

Родено е од мајката Јасмина Смилевска (1971 год.), на која ова и е осмо дете. Јасмина има шест машки и две женски деца.

Денес на пладне мајката и бебето ќе бидат посетени од градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски кој ќе му подари штедна книшка со 20.000 денари и други пригодни подароци

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1