Мајката која ги однесе во смрт своите деца ја испланирала несреќата


Американците се згрозени од смртта на осумчленото семејство од Калифорнија.

Океанот го исфрли телото на 12 годишната Киери Харт, а уште пет тела, на нејзините родители и браќа и сестри се најдени покрај брегот.

Мајката Џенифер Харт на 39 годишна возраст заедно со своите шест посвоени деца и сопругот, со џип се урнала од висока карпа во океанот.

Истрагата покажа дека Џенифер била под дејство на алкохол, а во телата на децата имало висока концентрација на лек за алергија што предизвикува поспаност.

Според софтверот во џипот, несреќата била испланирана и со намера за самоубиство.

Неколку дена пред несреќата, имало пријава во центарот за социјални грижи за родителска немарност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1