Мајката на убиецот: Жал ми е за девојчето, но и за мојот син (Видео)


Макивија Ѓуриќ, мајката на убиецот Драган Ѓуриќ, вели дека не може да поверува што направил нејзиниот син, кој ја уби Тијана Јуриќ (15).Не бидејќи е мој син, но не можам да поверувам дека направил нешто вакво. Со овие зборови мајката на убиецот на исчезнатата Тијана го опишува својот син.

makivija-djuric-2-830x553

– Ништо не укажуваше дека ова може да се случи. Не можам да верувам дека човек може да направи такво нешто. Беше добар и поштен, се грижеше за мене, само немаше пари. Многу ми е жал за детето што е убиено, но жал ми е и за моето дете- вели мајката низ солзи.

Screenshot_20

Беше добар и чесен, се грижеше за мене само што немавме пари.

– Дознав вчера кога си дојдов од работа. Никој не ме извести дека синот ми е уапсен. Видов дека дома е хаос и дека нема никој,. па помислив дека тргнал да се самоубие. Отидов веднаш кај снаата, а таа ми кажа дека дошла полиција.

Ништо не кажуваше дека тој би можел да направи вакво грозоморно дело. Не бидејќи е мој син, но навистина беше добар и се грижеше за мене колку што можеше. Жал ми е за детето што е убиено, многу ми е жал, но жал ми е и за моето дете, вели мајката низ солзи за српскиот Курир.

Majka-Dragana

Таа додава дека нејзиниот син треба соодветно да биде казнет за тоа што го направил и да ја отслужи казната. 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1