Мајката во очај се правда – бебенце се угушило со кебе


Џордан де Росиер во Вашингтон ја доживеала својата најголема тага со која живее по трагичната смрт на нејзиниот син. Вознемирената мајка напишала на Фјесбук дека нејзиниот 7-месечен син трагично загинал. Таа ја објавила фотографијата на која се гледа нејзината тага, со цел да објасни како се случила несреќата, поради сите оние кои коментираат и даваат лоши коментари за смртта на нејзиното бебенце.

Нејзиниот син се угушил заплеткувајќи се во кебенце, за време на вечерното спиење.

Мајката го оставила бебето да спие покриено со две кебенца. За времењ на спиењето некако го повлекло кебенцето и се заплеткало. Утрото таа го пронашла бебето мртво.

Таа препорачува на сите родители да внимаваат и да не ги оставаат бебињата да спијат со кебе.Таа мислела дека бебето е веќе доволно големо и може да ползи, па може да го покрива со кебе, но не ни сонувала каква опасност демне зад таа одлука.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1