Македонец, тренер по карате обвинет дека обљубил 13 годишно девојче во Белград


Високото јавно обвинителство во Белград подигна обвинение против тренерот по карате Златко Богатиновски(57) поради обљуба на 13 годишното девојче А.Р. кое го тренирал, иако тој го негирал чинот.policija avtobus belgrad

Портпаролката на обвинителството, Татјана Секулиќ рекла дека Богатиновски е уапсен кон крајот на мај, откако мајката на девојчето поднело против него кривична пријава.

Медиумите тогаш пишуваа дека мајката се посомневала дека нешто се случува меѓу ќерака и и тренерототкако во нејзиниот телефон нашла експлицитна преписка меѓу нив.

Портпаролката на обвинителството, Татјана Секулиќ рекла дека Богатиновски е уапсен кон крајот на мај, откако мајката на девојчето поднело против него кривична пријава. Обвинението е поднесено во Вишиот суд, кој треба да ја потврди, а потоа одбраната на Богатиновски ќе може да поднесе жалба во Апелацискиот суд во Белград.

Богатиновски е во притвор од мај оваа година, откако мајката на девојчето поднела кривична пријава против него, за обљуба врз нејзината малолетна ќерка. Таа се посомневала дека нешто се случува меѓу девојчето и тренерот откако во мобилниот на нејзината ќерка видела пораки и фотографии со експлицитна содржина, а кои биле разменувани со Богатиновски.

Мајката тврдела дека според пораки имало и сексуален однос меѓу Богатиновски и девојчето.

Сепак, Богатиновски, преку неговиот адвокат, Божо Пелевиќ, тврдел дека се работи за местенка и дека немал никакви сексуални односи со девојчето.

Богатиновски е притвор од мај оваа година, откако мајката на девојчето поднела кривична пријава против него, за обљуба врз нејзината малолетна ќерка. Таа се посомневала дека нешто се случува меѓу девојчето и тренерот откако во мобилниот на нејзината ќерка видела пораки и фотографии со експлицитна содржина, а кои биле разменувани со Богатиновски.

Мајката тврдела дека според пораки имало и сексуален однос меѓу Богатиновски и девојчето.

Сепак, Богатиновски, преку неговиот адвокат, Божо Пелевиќ, тврдел дека се работи за местенка и дека немал никакви сексуални односи со девојчето

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1