Македонец во Австралија ја убил сопругата – мртвото тело го фрлил во грмушки


Врховниот Суд во Австралија денеска треба да ја потврди казната за Македонецот Борче Ристевски за убиство на неговата сопруга Карен кое се случило пред две години кога ја убил безмилосно па телото го фрлил во грмушки.

Странските медиуми пренесуваат дека не се знаат мотивите за убиството но се претпоставува дека причина е лошата финансиска состојба во која западнал Борче.

Несреќната жена која имала бутик за гардероба била брутално убиена, по што Борче го зел телото со себе во автомобилот и го исклучил сигналот на мобилниот телефон. Го фрлил во грмушки во близина на парк каде се собрале Македонци и го затскрил со лисја.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1