Поскапуваат цигарите во Македонија


Нова тура поскапување на цигарите во Македонија. Од минатата недела, во продавниците поголемиот број брендови цигари се продаваат за околу 5 денари поскапо.
Граѓаните велат дека поскапо плаќаат за брендовите Вест, Родео и Бос.
Се уште нема информации за поскапување на други брендови на цигари.
Согласно планот за зголемување на акцизите, за неколку години се очекува кутија цигари за чини скоро 300 денари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1